Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Marzysz o pięknych paznokciach, ale nie masz czasu iść do kosmetyczki, chcesz zaoszczędzić pieniądze lub masz ochotę spróbować sama? Sprawdź czego potrzebujesz i jak wykonać manicure hybrydowy w domu.

Hybrydy są obecnie najczęstszą formą stylizacji paznokci, dzięki łatwości aplikacji oraz długotrwale utrzymującego się efektu, z porównaniem do zwykłego lakieru, są wybierane przez wiele kobiet na całym świecie.

 

Co będzie potrzebne?

 

Potrzebna będzie przede wszystkim lampa UV do utwardzania lakierów, a także lakier bazowy, top, czyli lakier, który nakłada się na samym końcu, aby utrwalić wykonane paznokcie, wybrany kolor lakieru hybrydowego oraz odtłuszczacz, waciki, pilnik i blok polerski.

 

Ile zajmuje czasu?

 

Na początku wykonanie manicure na obu dłoniach może zająć około godziny, po dojściu do wprawy, wykonanie zabiegu powinno zająć około 30 minut. Wszystko zależy od umiejętności oraz chęci.

 

Jak wykonać zabieg?

 

Pierwszy krok to oczyszczenie paznokci z lakieru, z poprzedniego zabiegu (do tego należy użyć acetonu lub zmywacza do paznokcie, w zależności czy na paznokciach znajduje się lakier hybrydowy czy zwykły lakier), pilnikiem nadać paznokciom pożądany kształt, następnie dokładne i delikatnie zmatowić płytkę blokiem polerskim i usunąć powstały pył. Pomalować dokładnie lakierem bazowym i włożyć dłoń do wnętrza lampy na minutę. Po wyciągnięciu, nałożyć warstwę wybranego koloru lakieru hybrydowego i włożyć na 2 minuty, aby uzyskać mocniejszy odcień można nałożyć kolejną warstwę i ponownie utwardzić w lampie UV, a następnie pomalować płytki cienką warstwą topu, po kolejnych 2 minutach wyjąć dłoń i dokładnie przemyć paznokcie odtłuszczaczem. Po zabiegu w paznokcie i skórki można wetrzeć oliwkę.

 

Czy zabieg niszczy paznokcie?

 

Zabieg nie niszczy paznokci, może je jedynie lekko osłabić. Dlatego ważna jest odpowiednia, uważna aplikacja i dobranie właściwych produktów oraz dbanie o nawilżenie dłoni i paznokci.

 

Dlaczego bardziej opłaca się wykonać zabieg w domu?

 

Po zaopatrzeniu się we wszystkie potrzebne produkty jednorazowe, lampę UV oraz lakiery, hybrydy można wykonać wielokrotnie i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze na kosmetyczce. Na początku wykonanie manicure hybrydowego, może wydać się skomplikowane i trudne, jednak po czasie daje wiele satysfakcji, gdy pożądany efekt, który cieszy nie tylko nasze oko, osiągamy w krótkim czasie.

Dodaj komentarz