Złe nawyki, które każdego dnia odejmują Ci urodę! Lista

Wiele kobiet ma świadomość, iż popełnia błędy w pielęgnacji, czy też prowadzi niewłaściwy tryb życia, co w znacznym stopniu wpływ na urodę. Jednak są takie nawyki, które powodują, iż wyglądamy czasami po prostu źle, należy ich się bezwzględnie wystrzegać.

Dotykanie i naciągane skóry w okolicach oczu
Prawdą jest, iż skóra w tym miejscu jest szczególnie cienka, delikatna i wrażliwa i tym samym podatna na powstawanie bruzd i zmarszczek. Dlatego też ze skórą pod oczami należy się obchodzić bardzo delikatnie, podczas aplikacji kosmetyków, należy je wklepywać delikatnie palcem serdecznym. Pod żadnym pozorem nie można skóry pod oczami nadmiernie eksploatować.

Zbyt częste i mocne peelingi
Choć każda kobieta, która interesuje się pielęgnacją wie, jak bardzo ważne jest regularne złuszczanie naskórka. Jednak peeling oraz częstotliwość wykonywania tego zabiegu powinna być dostosowana do potrzeb cery. W przypadku, gdy będzie on stosowany zbyt często może dojść do uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej naskórka, a tym samym do powstawania wyprysków, czy stanów zapalnych.

Chodzenie do łóżka bez uprzedniego oczyszczania twarzy
Idąc sprać zawsze należy oczyścić skórę, nawet jeśli nie wykonywaliśmy tego dnia makijażu, to koniecznie trzeb usunąć zanieczyszczenia oraz sebum.

Hodowanie bakterii
Takie rzeczy, jak telefon, czy pędzle do makijażu są prawdziwym skupiskiem bakterii, które niestety mają kontakt z naszą twarzą. Stąd później mogą się pojawiać nieprzyjemne zmiany, czy stany zapalne. Akcesoria należy oczyszczać, bądź myć chociaż raz na 2-3 tygodnie.

Nadmiar kosmetyków
Tutaj chodzi zarówno o kosmetyki do makijażu, jak i do pielęgnacji. Jeśli używa się ich w nadmiarze skóra nie może oddychać, a także się regenerować. Dlatego też warto zrobić selekcję i postawić na kilka ale solidnych i skutecznych produktów.

Nieodpowiedni styl życia
Zła dieta, alkohol, papierosy i brak snu to ciężkie grzechy w kierunku zdrowia i urody. Choć czasami nie widzimy efektów od razu, to jednak po jakimś czasie możemy dostrzec, iż nasza cera starzeje się po prostu szybciej, a my wyglądamy na zmęczone.

Na to jak wyglądamy wpływ ma wiele czynników, które wbrew pozorom mogłyby wydawać się kompletnie nieważne. Jednak należy zapoznać się z listą nawyków i rzeczy, które naprawdę odbierają nam urodę i koniecznie je wyeliminować.

Dodaj komentarz