depilacja

Skóra wrażliwa, a depilacja

Skóra wrażliwa to skóra, która wymaga szczególnego traktowania. Wszelkie zabiegi wykonywane na tego rodzaju skórze mogą wywołać niepożądane skutki. Mogą wystąpić zaczerwienienia, wypryski, liszaje, rany. Dla skóry wrażliwej należy dobrać odpowiedni rodzaj depilacji, aby żaden z powyższych objawów nie wystąpił. W tym momencie na rynku jest wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Od golenia maszynką z ostrzami, depilację chemiczną (kremy, pianki), usuwanie włosków woskiem, pastą cukrową, po golarki elektryczne, w końcu depilacje światłem IPL oraz zabiegi przy użyciu lasera. Każdy powinien sam ocenić lub udać się do specjalisty (dermatolog, wykwalifikowana kosmetyczka), aby dowiedzieć się jaki rodzaj skóry ma. Na tej podstawie należy dobrać metodę depilacji.

Dla skóry wrażliwej najgorszym rozwiązaniem będzie pierwsza z wymienionych metod depilacji, czyli golenie maszynką z ostrzami. Po takim usuwaniu włosków często powstają rany, wypryski, zaczerwienienia. Skóra trudno się goi, a następną depilacje trzeba odłożyć w czasie, żeby skóra mogła się zregenerować. Podobnie jest z kremami i piankami do depilacji (nawet jeśli na opakowaniu jest napisane „dla skóry wrażliwej”) należy być bardzo ostrożnym. Zawsze należy wykonać test na małym odcinku skóry, czy nie wystąpią reakcje alergiczne. Usuwanie włosków za pomocą wosku lub pasty cukrowej, również depilatora z pęsetami może w znacznym stopniu podrażnić naszą delikatną skórę, a w późniejszym czasie może dojść do zapalenia mieszka włosowego. Włoski mogą zacząć wrastać w skórę.

Okazuje się, że jednym z lepszych sposobów depilacji skóry wrażliwej jest używanie golarki elektrycznej, która nie narusza naskórka, dzięki temu nie ma podrażnień. Depilacja może być wykonywana bez problemu regularnie i w zaciszu domu. Do minusów takiej depilacji zalicza się czas trwania zabiegu.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób posiadających delikatną skórę jest udanie się do gabinetu kosmetycznego, gdzie wykonuje się depilacje światłem IPL lub laserem. Seria zabiegów pozwoli nam na długotrwałe lub całkowite usunięcie zbędnego owłosienia, tym samym przestaniemy dalej męczyć naszą skórę. Skóra odpocznie, będzie gładka i bez podrażnień. Minusem tego rodzaju depilacji jest wciąż cena. Należy też wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny z profesjonalną obsługą i wykwalifikowanym personelem.

Pamiętać trzeba, że każda depilacja powinna kończyć się odpowiednią pielęgnacją skóry, czyli nawilżaniem i jeśli to potrzebne łagodzeniem.

Warto wybrać dla siebie jak najlepszą metodę depilacji, aby cieszyć się piękną i gładką skórą, szczególnie jeśli jest ona delikatna i wrażliwa.

Dodaj komentarz