Jak rozjaśnić ciemne plamki na dłoniach?

Jasna i jednolita skóra dłoni jest naszą ozdobą. Stanowi doskonałe tło, dla pomalowanych na modny kolor paznokci. Co zrobić, kiedy na grzbiecie dłoni pojawiły się szpecące ciemne przebarwienia? Możesz powalczyć z nimi sama w domu lub udać się do gabinetu dermatologii estetycznej.

Podstawą jest codzienna ochrona skóry dłoni przed nadmiernym promieniowaniem UV, które często bywa przyczyną powstawania nieładnych przebarwień. Stosuj na dłonie kremy z filtrem. Możesz użyć tego kremu, który stosujesz do twarzy lub zastosować balsam do ciała z linii do opalania. Zapobiegniesz w ten sposób, pojawianiu się nowych plam oraz ciemnieniu już istniejących. Skutecznym środkiem w domowej walce z przebarwieniami jest sok z cytryny. Smaruj nim dłonie kilka razy dziennie, a na noc wetrzyj sok w miejsca, gdzie na dłoniach znajdują się ciemne plamki, poczekaj, aż wyschnie i nałóż na skórę sporą warstwę silnie nawilżającego kremu. Musisz być cierpliwa bowiem na zadowalające efekty, poczekasz minimum 4 tygodnie.

Jeśli jesteś zwolenniczką nowoczesnych metod kosmetycznych, wybierz się do apteki. Wśród dermokosmetyków znajdziesz specjalne preparaty dedykowane walce z problemem ciemnych plamek na dłoniach. Zawierają one kwasy organiczne o działaniu rozjaśniającym. Są skuteczne, ale trzeba je stosować regularnie. Efekty zauważysz po 4-6 tygodniach.

Rozjaśnić lub całkiem zlikwidować ciemne plamki na skórze dłoni, pomoże Ci również specjalista w gabinecie kosmetologicznym lub w centrum medycyny estetycznej. Tam do wyboru masz całą gamę skutecznych zabiegów. Od kwasów po laser. Te metody zapewnią zdecydowanie najlepszy efekt, jednak są dosyć kosztowne.

Wybierz odpowiedni zabieg dla siebie, pamiętaj ochronie dłoni kremem z filtrem, ale też przyjrzyj się dokładniej kondycji swojej wątroby. Ciemne przebarwienia na dłoniach mogą bowiem, być wynikiem problemów z prawidłowym funkcjonowaniem wątroby. Zrób podstawowe badania krwi i skonsultuj ich wyniki z lekarzem. Zmień też nieco swoją dietę. Odstaw żywność mocno przetworzoną, nie jedz potraw smażonych na głębokim tłuszczu, zdecydowanie ogranicz słodycze. Jedz więcej surowych warzyw i owoców. Pij dużo wody. Zażywaj preparaty wspomagające regenerację wątroby oparte na ostropeście, karczochu czy fosfolipidach sojowych. Po kilku tygodniach Twoja wątroba poczuje się lepiej, a wygląd skóry powinien ulec znacznej poprawie. Nowe plamki na dłoniach nie będą się pojawiać, a stare zdecydowanie zbledną.

Dodaj komentarz