jaki makijaż do okularów?

Okulary i makijaż– jak dobierać kolory

Osoby noszące okulary powinny dostosować makijaż do rodzaju szkieł korekcyjnych. W zależności od wady wzroku makijaż może pomniejszać lub optycznie powiększać oczy. Okulary powinny zostać dobrane do kształtu twarzy oraz wieku. Klasyczna oprawka okularów pasuje do większości osób i jest najczęściej wybierana. W klasycznej wersji okularów – górna oprawka okularów powinna znajdować się na wysokości linii brwi. Taka oprawka sprawia, że twarz wygląda najkorzystniej.

W makijażu osób noszących okulary największą uwagę przywiązuje się do starannego i bardzo precyzyjnego makijażu oczu. Odpowiednio dobrane kolory i starannie wykonany makijaż skorygują nienaturalny kształt oczu, który możemy uzyskać, zakładając okulary korekcyjne. Szczególną uwagę powinny zwracać osoby, które mają dalekowzroczność. Okulary nienaturalnie powiększają oko i makijaż wymaga szczególnej precyzji oraz idealnego dobrania kolorów.

Makijaż przy krótkowzroczności

W tym makijażu stosujemy jasne, świetliste oraz perłowe cienie. Odpowiednio dobrane jasne kolory pomogą optycznie powiększyć oczy. Efekt ten uzyskamy, nakładając na powiekę jaśniejsze i ciemniejsze cienie – odpowiednio nałożone (ciemniejszy cień tuż przy rzęsach) i dobrze zblendowane (roztarte) cienie wizualnie powiększą oczy. W makijażu powiększającym oczy dużą rolę odgrywają rzęsy – starannie wytuszowane i rozczesane powiększają i otwierają oko. Osoby starsze powinny zrezygnować z perłowych cieni i zastąpić je delikatnymi jasnymi matami. Perłowe cienie zbierają się w załamaniach skóry i podkreślają zmarszczki.

Makijaż dla osób dalekowzrocznych

Makijaż oczu u osób dalekowzrocznych powinien zostać wykonany precyzyjnie – wszystkie niedoskonałości zostaną podkreślone przez szkła korekcyjne. Do makijażu używamy ciemnych stonowanych kolorów m. in. beży, szarości, brązów i rezygnujemy z kreski oraz eyelinera. Wszelkie obramowana powieki wyglądają niekorzystne i są niewskazane. Makijaż powinien być stonowany i delikatny. W tym makijażu unikamy wszelkich kontrastów kolorystycznych oraz delikatnie i z umiarem podkreślamy rzęsy. Nakładając makijaż powinniśmy pamiętać o precyzyjnym blendowaniu cieni oraz dokładnym rozprowadzeniu tuszu na rzęsach.

Starannie wykonany makijaż oczu oraz odpowiednio dobrana kolorystyka zatuszują negatywny efekt wywołany szkłami korekcyjnymi. Dobrze dobrane oprawki okularów podkreślą styl i będą stanowiły ważny element wizerunku.

Dodaj komentarz