Makijaż, który sprawi, że będziesz wyglądać na wypoczętą

Późny powrót do domu, zarwane noce czy stres w widoczny sposób odbijają się nie tylko na naszym samopoczuciu, ale również na wyglądzie. Sińce pod oczami, szara, ziemista cera i wypryski to tylko niektóre skutki. Podpowiadamy, jak zrobić makijaż, aby wyglądać świeżo i promiennie.

Podstawą dobrego makijażu jest zawsze pielęgnacja. Rozpocznij poranek od umycia twarzy, a przy okazji zrób krótki, delikatny masaż. Poprawi to ukrwienie skóry, dzięki czemu nabierze ona nieco zdrowego kolorytu. Następnie przemyj cerę tonikiem, który przywróci prawidłowe PH. Nałóż krem do twarzy i krem pod oczy. Dostarczysz skórze składników odżywczych i nawilżających. Daj im chwilę, żeby mogły się wchłonąć – w tym czasie możesz sobie zrobić poranną kawę lub wodę z cytryną.

Jeśli jesteś zmęczona i niewyspana, a skutki tego widać na Twojej skórze, to warto zastosować bazę pod makijaż. Najlepsza będzie wersja rozświetlająca, która nada cerze promiennego, świetlistego wyglądu, a dodatkowo makijaż dłużej się utrzyma. Unikaj jednak baz rozświetlających jeśli masz cerę tłustą lub rozszerzone pory, bo może to dodatkowo podkreślić Twoje mankamenty. W takiej sytuacji użyj bazy matującej, a odrobinę rozświetlacza nałóż jedynie na szczyty kości policzkowych.

Cienie pod oczami ukryj stosując dobry korektor. Zaraz po jego nałożeniu okolice pod oczami utrwal delikatnym pudrem – zapobiegnie to zbieraniu się korektora w zmarszczkach. Unikaj pudrów mocno kryjących i matujących – mogą przesuszać skórę pod oczami i dawać efekt odwrotny od zamierzonego.

Na dolną linię wodną nałóż jasną, beżową kredkę. Nie tylko odświeżysz spojrzenie i nadasz mu blasku, ale również optycznie powiększysz oczy. Dodatkowo ukryjesz drobne zaczerwienia. W wewnętrzny kącik oczu warto też nałożyć odrobinę jasnego cienia lub delikatnego rozświetlacza.

Staranny makijaż rzęs także pomoże optycznie otworzyć i powiększyć oczy. Pamiętaj o zalotce, która ładnie podkręci włoski. Po nieprzespanej nocy warto sięgnąć po tusz wodoodporny. Zmęczone oczy mają tendencję do łzawienia, zwłaszcza jeśli czeka nas dzień spędzony przy monitorze komputera. Połączenie tych czynników i zwykłego tuszu może się skończyć rozmazanymi plamami pod oczami.
Makijaż nadający cerze świeżego wyglądu zwieńczysz aplikując róż na policzki. Dodasz sobie zdrowego kolorytu, a cera nie będzie wyglądać na szarą i ziemistą.

Dodaj komentarz