Trudna sztuka wyboru kremu do twarzy.

Trudna sztuka wyboru kremu do twarzy.

Środek tygodnia, godziny popołudniowe. W drodze z pracy do domu wpadasz szybko do drogerii po jeden z produktów pierwszej potrzeby dla większości kobiet, czyli krem do twarzy. Stajesz przed ścianą regałów z kosmetykami pielęgnacyjnymi, a w twojej głowie pojawia się znajomy dylemat: który krem wybrać?

Najlepsza strategia: eliminacja.
Kolorowe, naszpikowane informacjami opakowania zachęcają do zakupu. Kuszą nie tylko obietnicą dobrze nawilżonej cery, ale często zapewniają także, że rozprawią się z pojawiającymi się na niej niedoskonałościami. Dlatego, chcąc wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie, powinnaś poświęcić chwilę na autorefleksję i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
• Gdzie znajdują się kremy przeznaczone dla osób w moim wieku?
• Jaki mam typ cery: suchą, naczynkową, wrażliwą, mieszaną czy tłustą?
• Na czym mi najbardziej zależy: na likwidacji przebarwień, zmniejszeniu widoczności naczynek, ujędrnieniu czy po prostu dobrym nawilżeniu skóry?

Ostatnie wahania.

Znalazłaś swój upragniony, odpowiedni do cery i wieku krem do twarzy. Zdecydowałaś się już nawet na konkretną markę. Wyciągasz po niego rękę i co? Widzisz dwa warianty opakowania: krem na dzień oraz krem na noc. Rozsądek podpowiada, aby wziąć oba. Jednak z drugiej strony, pojawiają się wątpliwości: czy nie jest to tylko chwyt marketingowy? Może by tak trochę zaoszczędzić i wybrać jeden z nich? Jeżeli tak, to który?

Tarcza ochronna, czyli krem na dzień.

Kremy na dzień i na noc różnią się od siebie zadaniami. Rankiem, po oczyszczeniu skóry, aplikujemy na nią krem na dzień. Ważne jest, aby dać mu odpowiednio dużo czasu na wchłonięcie się. Możemy na przykład zająć się przygotowywaniem śniadania, bądź ubieraniem się i dopiero po przynajmniej 20 minutach zabrać się za nakładanie makijażu. Krem na dzień ma za zadanie nie tylko nawilżyć twarz, ale także stanowi warstwę ochronną dla skóry. Dzięki filtrom UVA i UVB nie dopuszcza do niej promieni słonecznych. W pewnym stopniu chroni także naszą cerę przed kurzem, smogiem i innymi zanieczyszczeniami.

Funkcja kremu na noc – odżywianie.

Krem na noc ma z założenia bogatszą formułę. Nie zawiera zbędnych w tym momencie filtrów przeciwsłonecznych. Zawiera za to więcej składników poprawiających wygląd skóry, takich jak witaminy C lub E, koenzym Q 10 czy kolagen. Skóra, tak jak cały organizm, regeneruje się gdy śpimy. To wtedy ma czas na wchłonięcie i wykorzystanie odżywczych składników.

Kupowanie dobrze dobranych do naszej cery kremów na dzień i na noc ma sens. Jest inwestycją, ponieważ dzięki nim zapewniamy skórze kompleksową pielęgnację. To z kolei zaprocentuje w przyszłości świetnym wyglądem naszej twarzy.

Dodaj komentarz