Jak bezpiecznie usunąć skórki wokół paznokci?

Utrudniają precyzyjne nałożenie lakieru i wyglądają mało estetycznie- skórki wokół paznokci, to zmora wielu z nas. Aby się ich pozbyć, możesz skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki lub manicurzystki, ale przy odrobinie wprawy bez problemu pozbędziesz się ich sama w domu. Możesz je wyciąć lub odsunąć. Warto wiedzieć, jak to zrobić bezpiecznie, aby nie uszkodzić skóry, ponieważ to grozi zakażeniem i nieprzyjemnymi powikłaniami, takimi jak zanokcica paznokcia.

Wycinanie skórek cążkami.

Jeśli Twoje skórki są bardzo grube i po usunięciu szybko odrastają, najlepszym wyjściem będzie usunięcie ich wycięcie. Posłużą Ci w tym celu metalowe cążki do paznokci. Decydując się na ich użycie, powinnaś pamiętać o dwóch ważnych kwestiach- kup sprzęt dobrej jakości i skrupulatnie przestrzegaj zasad higieny podczas tego kosmetycznego zabiegu. Dobre cążki powinny być przede wszystkim bardzo ostre. Ważne jest, aby po ich zamknięciu ostrza wyraźnie łączyły się ze sobą- jeśli będzie między nimi przestrzeń, nie spełnią swojej funkcji. Dużym ułatwieniem jest też sprężynka pomiędzy ramionami urządzenia- te cążki, które ją mają, lekko chodzą i zdecydowanie łatwiej się ich używa. Ponadto pamiętaj, by zawsze wybierać sprzęt ze stali chirurgicznej- jest łatwy w dezynfekcji i nie rdzewieje. Przed rozpoczęciem zabiegu, cążki zdezynfekuj dokładnie spirytusem. Skórki wycinaj bardzo delikatnie i niezbyt głęboko, aby nie uszkodzić palca. Przesuwaj ostrzem od lewej strony paznokcia do prawej lub odwrotnie. Nigdy nie ciągnij, nie szarp i nie urywaj skórki.

Odsuwanie skórek patyczkiem.

Z kolei, jeśli Twoje skórki są cienkie i delikatne, nie musisz ich wycinać. Wystarczy, że odsuniesz je za pomocą drewnianego patyczka. Kup specjalnie do tego celu przeznaczone patyczki, nie używaj wykałaczek kuchennych, nie nadają się one do celów kosmetycznych, ponieważ nie mają ściętych i lekko zaokrąglonych końcówek. Przed przystąpieniem do zabiegu spryskaj dłonie oraz patyczek preparatem odkażającym z apteki. Następnie nanieś preparat do usuwania skórek i odczekaj 30 sekund. Zmiękczy on je, co ułatwi całą procedurę. Teraz możesz już delikatnie palec po palcu odsuwać patyczkiem skórkę z płytki paznokciowej.

Piękne dłonie i paznokcie są naszą wizytówką, warto więc o nie zadbać. Badania psychologów pokazują, że osoby o czystych, dobrze nawilżonych dłoniach i wypielęgnowanych paznokciach, wzbudzają większe zaufanie i są odbierane jako bardziej profesjonalne.

Dodaj komentarz