jak dbac o skóre?

4 kroki do piękna – jak zadbać o cerę?

Zadbana i zdrowa cera to wyjątkowa ozdoba dla każdej kobiety. Nikogo nie powinno zatem dziwić to, jak wiele uwagi poświęcamy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Na czym powinna opierać się skuteczna pielęgnacja? Oto kilka najważniejszych kroków, dzięki którym piękna cera przestanie być tylko naszym marzeniem.

Krok 1. Oczyszczanie

Dobrze oczyszczona skóra to najważniejszy sekret piękna. Ważny jest tu umiar, gdyż codzienne stosowanie środków ścierających i głęboko oczyszczających skórę może przynieść więcej szkody niż pożytku, nie można jednak lekceważyć roli, jaką odgrywa oczyszczanie w procesie pielęgnacji skóry. Piękna cera nie wymaga wiele. Co codziennego oczyszczania jej z zanieczyszczeń oraz resztek makijażu wystarczą takie kosmetyki, jak odpowiednie mleczko lub delikatna emulsja. Będą one jednocześnie doskonałą alternatywą dla mydła, które może przyczyniać się do wielu problemów ze skórą, a przede wszystkim do jej przesuszenia.

Krok 2. Złuszczanie

Złuszczanie to kolejny zabieg, bez którego skuteczna pielęgnacja cery nie może się obejść. Dzięki temu można się pozbyć martwych komórek naskórka i sprawić, że skóra stanie się bardziej podatna na działanie dalszych zabiegów kosmetycznych. Nie można jednak przesadzać ze złuszczaniem skóry, a zbyt częste zabiegi tego typu są poważnym błędem. Lepiej też unikać zbyt silnych środków, które mogą przyczynić się do problemów ze skórą. Bezpieczna pielęgnacja skóry to sięganie po delikatne środki złuszczające, np. po te, które zawierają niewielkie, rozpuszczające się granulki. Warto też sięgać po naturalne środki złuszczające, w gronie których wyróżniają się płatki owsiane.

Krok 3. Ujędrnianie

Piękna skóra to skóra jędrna, zatem zabiegi ujędrniające zajmują ważne miejsce w pielęgnacji cery. Warto w tym celu sięgać po delikatne toniku, unikając jednak tych, w których pojawia się dodatek alkoholu. W ujędrnianiu skóry pomaga też zimna woda, będąca rewelacyjnym kosmetykiem.

Krok 4. Nawilżanie

Piękna cera to przede wszystkim skóra dobrze nawilżona. Pomaga w tym m. in. wypijanie odpowiedniej ilości wody dziennie oraz stosowanie odpowiednich kremów. By spełniły one swe zadania, muszą być dopasowane i do naszego wieku, i do naszego stylu życia. Dla tych, którzy pracują na dworze, dobrym rozwiązaniem są kremy zawierające filtry oraz te składniki, które chronią skórę przed zanieczyszczeniami. Dla zabieganych dobrym rozwiązaniem są z kolei kremy uniwersalne, które zapewniają ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami i które umożliwiają pielęgnowanie cery nawet tym, którzy na zabiegi kosmetyczne mają bardzo mało czasu.

Droga do pięknej cery nie musi być trudna. Warto jednak pamiętać, jak ważna jest systematyczna pielęgnacja oraz wybieranie tych kosmetyków, które są w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz